انواع شمش آلومینیوم + (کاربرد)

شمش آلومینیوم چیست؟

در واقع اگر بخواهیم بگوییم که شمش آلومینیوم چیست و کمی با آن آشنا شویم باید بگوییم که شمش آلومینیوم در دسته قطعاتی قرار می گیرد که تا حد زیادی خالص است که در فرآیند های مختلف تولیدی به شکل ها و انواع مختلف و متنوع ریختگری می شود، در وافع شمش همان قالب های کوچک فلزات است که طول آن کمتر از 2 متر باشد، در واقع شمش یک محصول نیم ساخته است، محصول نیم ساخته بودن شمش بدین معناست که در طی فرآیند هایی که بر روی شمش صورت می گیرد آن را به محصول مورد نظر ما تبدیل می کند و مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع شمش آلومینیومی

 • شمش بیلت
 • شمش ۵۰ پوندی
 • شمش تی بار
 • شمش اسلب یا تختال
 • شمش ۱۰۰۰ پوندی

شمش 50 پوندی

شمش 50 پوندی که یکی دیگر از انواع شمش های آلومینیومی می باشد عموما در اکثر مواقع در صنعت خودرو سازی مورد استفاده قرار گرفته و کاربرد دارد، یکی دیگر از موارد استفاده از شمش 50 پوندی که مورد استفاده قرار می گیرد در تولید و عرضه قطعات ریختگری است چرا که در این قطعات از آلومینیوم های آلیاژی استفاده می شود. شمش 50 پوندی در خودرو سازی و تولید قطعات ریختگری بسیار کاربردی است، در صنایعی که اشاره شد این نوع از انواع آلومینیوم (50 پوندی) استفاده بیشتری دارد اما ممکن است در صنایع دیگر بسته به کاربرد استفاده شود.

شمش 1000 پوندی

نوع دیگر شمش های آلومینیومی که پر کاربرد است را اصطلاحا با نام شمش 1000 پوندی می شناسند که این نوع برای ساخت قطعه به کار می رود، همچنین برای ساخت آلیاژ از شمش 1000 پوندی استفاده می شود. این نوع همچنین در ساخت لوازم بهداشتی نیز کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. شایان ذکر است که در فرآیند تولید شمش 1000 پوندی تولید این نوع کاملا خالص به دور از هر نخاله بوده تاجایی که درجه خلوص آن به % 99/85 می رسد که این عدد، عدد قابل توجهی است.

شمش اسلب یا تختال: این انواع را می توانید برای تولید انواع کویل، تسمه، ورق و مانند این ها به کار برید. ابعادی که برای این مدل ها در نظر گرفته می شود به اندازه ۳۰۰ در ۱۰۶۰ و ۲۷۰ در ۱۰۶۰ میلی متر مربع برای مقطع است.

شمش تختال (اسلب)

این نوع از شمش های آلومینیومی بیشتر برای تولید انواع تسمه ها و ورق ها کاربرد دارد و بیشتر برای این موارد استفاده استفاده می شود، همچنین یکی دیگر از موارد استفاده شمش اسلب برای تولید انواع کویل می باشد که برای تولید کویل نیز از اسلب و یا تختال استفاده می شود. ابعاد رایج این مدل ها عبارت اند از : 300 *1060 و 270 * 1060 میلی متر مربع در هر مقطع می باشد.

شمش تی بار

این نوع از شمش های آلومینیومی که به شمش تی بار آن را می شناسند در مواردی کاربرد دارد که می خواهیم هدایت کننده های الکتریکی را تولید نمود که از آلیاژ E.C استفاده می کند که این آلیاژ خالص می باشد. کاربرد شمش تی بار را بیشتر در لوازم خانگی می توان پیدا کرد. همچنین یکی دیگر از کاربردهای این شمش را می توان در کابل ها مشاهده نمود.

شمش بیلت

این نوع از انواع شمش که از استاندارد بین المللی AA پیروی می کند و آن را با نام شمش بیلت می شناسند انواع و مدل های متفاوتی دارند و می توان آن ها را با قطرهای مختلفی تولید و عرضه کرد. بیشترین کاربرد و استفاده از این شمش ها در صنایع اکستروژن می باشد.

قیمت شمش آلومینیوم

شمش آلومینیوم

قیمت شمش آلومینیوم رابطه مستقیم قیمت ارز مبادلاتی که در بازار جهانی وجود دارد است که معمولا در کشور ما ایران این ارز مبادلاتی دلار می باشد، عامل بعدی که در قیمت شمش آلومینیوم موثر است ضخامتی است که برای شمش آلومینیوم در نظر گرفته ایم و اینکه میخواهیم چه مقدار ضخامتی داشته باشد، عامل بعد نوع آلیاژ استفاده شده در شمش است و اینکه چه آلیاژی در شمش به کار رفته است در قیمت شمش آلومینیوم موثر می باشد، مورد بعدی وزن شمش آلومینیوم است که با قیمت شمش آلومینیوم رابطه ای مستقیم دارد.

قیمت آلومینیوم که در بازار جهانی با فاکتور هایی مثل اخبار و عرضه و تقاضا مورد نوسان قرار می گیرد نیز باعث تغییر قیمت شمش آلومینیوم می شود. عامل آخر که در قیمت شمش آلومینیوم تاثیر بسزائی دارد ابعاد و اندازه است، ابعاد و اندازه ای که در طراحی و ساخت شمش در نظر قرار گرفته می شود نیز جزء عوامل تغییر قیمت شمش های آلومینیومی است.

با استیل آنلاین تماس بگیرید و از اخرین قیمت شمش آلومینیوم با خبر شوید.

تماس: 54831 021

حیطه کاری ما

شمش های آلومینیومی که ما ارائه می کنیم بدون هر نوع نخاله و ناخالص است که می توان برای مقاوم بودن در برابر حرارت با درجه متغیر و با دوام بیشتر را استفاده نمود.

 • میله  آلومینیوم
 • صفحه های آلومینیومی
 • محصولات نورد آلیاژ آلومینیوم
 • محصولات اکسترود شده آلومینیوم
 • دایره‌ های آلومینیوم
 • ورق‌های آلومینیومی
 • صفحه های آلیاژ آلومینیوم
 • کویل های آلومینیومی
 • شطرنجی آلومینیومی
 • ورقه های آلومینیوم
 • اکستروژن های آلومینیوم

شمش استوانه ای در ابعاد بالا در ساخت و ساز و ساختمان، در کشتی سازی و در مهندسی و در صنایع مختلف دیگر مورد استفاده قرار می گیرد که از آلیاژ های آلومینیوم می باشد، همانطور که می دانید شمش آلومینیوم در ساخت و تولید انواع آلیاژ ها در تولید انواع پروفیل به کار گرفته می شود.

کاربردهای شمش آلومینیوم

شمش آلومینیوم

آلومینیوم پرکاربرد ترین فلز در صنایع مختلف و متفاوت بعد از آهن است، پوشش ساخته شده از آلومینیوم مانند نقره خاصیت خود را از دست نمی دهند، که این پوشش لایه ای نازک از اکسید آلومینیوم محافظ را ایجاد می کند، و سپس آلومینیوم را در خلاء تبخیر کرده و این کار باعث شده که پوششی ایجاد شده که نور و گرمای تابشی را منعکس کند که این خاصیت آلومینیوم در آینه های تلسکوپ های نجومی کاربرد دارد.

 • در صنعت ساخت و ساز
 • در تولید و ساخت انواع پنجره
 • در تولید و ساخت انواع درب
 • در صنعت خودرو سازی
 • در ساخت قطعات ریخته گری

برای سفارش گیری استعلام قیمت، پشتیبانی و راهنمایی راجع به مصرف هر کدام از انواع شمش های آلومینیومی می توانید با استیل آنلاین تماس حاصل کنید، اگر هرگونه سوال و یا نیاز به راهنمایی راجع به قیمت شمش آلومینیوم دارید با ما تماس بگیرید.

نظرتان راجع به این نوشته


دیدگاه
کاربران