کارخانه جات و تولیدکنندگان ورق استیل

در بخش فولاد کارخانه های که به ساخت و تولید ورق استیل می پردازند برای توسعه و پیشرفت در بخش فولاد بسیار مناسب هستند، که نداشتن تولید ورق فولادی در کشور بسیار نا مطلوب و در شرایط فعلی کشور با این شرایط اقتصادی و تحریم این عدم وجود احساس شده و باید به دنبال پیاده سازی تکنولوژی های مربوطه آن در کشور باشیم. اکثر محصولات موجود در کشور ما وارداتی بوده و از کشور های مختلفی تهیه می شوند با این حال برخی کارخانه ها با هدف تامین نیاز لوله سازی در این زمینه فعالیت می کنند، وارداتی بودن این محصول باعث می شود که قیمت آن بسیار وابسته به قیمت ارز باشد، در ادامه به معرفی کشور های تولید کننده این ورق می پردازیم پس با ما همراه باشید.

درباره تولید کنندگان بزرگ ورق استیل همانطور که قبل تر اشاره شد انواع کارخانه های تولید کننده استیل خارجی بوده و متاسفانه در کشور تولید این محصول و تکنولوژی های ساخت آن وجود ندارد و تمامی آن ها وارداتی می باشند، در ادامه به بررسی کارخانه های تولید کننده استیل، کیفیت آن ها و استاندارد های تولیدی می پردازیم.

تیسکو چین (Tisco)

تیسکو چین (Tisco)

عمدتا ورق هایی که در بازار ایران وجود دارند از کشور چین تهیه و خریداری می شوند، تیسکو جزء بزرگترین تولیدکنندگان و همچنین صادرکنندگان ورق استیل یا همان ورق ضد زنگ در کشور چین می باشد، که ورق های تولید شده عمدتا در ضخامت های 0.8 تا 4 میلی متر می باشند. این کمپانی خود زیرمجموعه یک هلدینگ دیگر می باشد که در سال 1934 میلادی شروع به کار کرد و فعالیت خود را در زمینه تولید و عرضه محصولات فولادی شروع به کار نمود.

برای اطلاع از قیمت به قیمت ورق استنلس استیل بروید.

وایسی تایوان

ورق هایی که توسط وایسی تایوان تولید و عرضه می شوند را می توان در درجه دوم به لحاظ کیفیت قرار داد ورق هایی که توسط وایسی تایوان تولید می شوند نسبت به روق های تولید شده توسط چین دارای کیفیت بالاتری می باشند، ورق های استیل بگیر 430 و همچنین ورق های نگیر 300 همچنین از ترکیه، چین، انیا و… تامین می شوند.

یوسکو تایوان (Yusco)

یوسکو تایوان (Yusco)

به جز وایسی تایوان که به آن اشاره شد یک شرکت تایوانی دیگر به نام یوسکو (Yusco) به تولید ورق استیل و محصولات فولادی می پردازد همانظور که گفته شد تایوان به لحاظ حجم صادرات ورق استیل به ایران مقام دوم را دارد که این محصولات در بازار ایران موجود بوده و میتوان آن را تهیه کرد.

تسکو استیل کره جنوبی (Tesco steel)

تسکو استیل کره جنوبی (Tesco steel)

یکی دیگر از شرکت های تولید کننده ورق های استیل کره جنوبی می باشد که معمولا برند این محصولات تسکو استیل کره جنوبی (Tesco steel) هستند که محصولات را به ایران وارد می شوند و دارای ورق هایی با گرید هایی در سری 300 هستند، ورق های تولید شده توسط تسکو استیل کره جنوبی (Tesco steel) به لحاظ کیفیت در رتبه دوم بعد از تایوان قرار می گیرند. محصولات تولیدی این کارخانه به ورق ختم نشده و به تولید انواع لوله، میلگرد استیل، اتصالات و… می پردازد.

نظرتان راجع به این نوشته

شاید این نوشته نیز مورد علاقه شما باشد

دیدگاه
کاربران